Διευθύντρια

Παπαδημητρίου Χριστίνα, Νομικός

Γεννήθηκε και μεγάλωσε στη Θεσσαλονίκη.

Σπούδασε στo Τμήμα Νομικής της Σχολής ΝΟΕ του ΑΠΘ. Έκανε μεταπτυχιακές σπουδές στο Ποινικό Τμήμα της Νομικής του ΑΠΘ και διδακτορικό στο ίδιο Τμήμα.

Κάτοχος 2ου πτυχίου στο Δημόσιο Δίκαιο και τις Πολιτικές Επιστήμες της Σχολής ΝΟΠΕ του ΑΠΘ.

Επιμορφώθηκε στα ΣΕ.ΛΕ.ΤΕ σε θέματα Παιδαγωγικής και Διδακτικής.

Είναι Διευθύντρια του σχολείου από τον Αύγουστο του 2017.

Προηγούμενοι Διευθυντές

Ατματζίδης Αθανάσιος, Μαθηματικός

Γενήθηκε στο Αργοστόλι της Κεφαλλονιάς και μεγάλωσε στη Θεσσαλονίκη.

Αποφοίτησε απο το 1ο -9ο εξατάξιο γυμνάσιο αρρένων Θεσσαλονίκης και σπούδασε στο μαθηματικό τμήμα του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων.

Εργάστηκε σε μεταλυκειακά κέντρα και σε γυμνάσια και λύκεια των νομών Κιλκίς και Θεσσαλονίκης.

Συμμετείχε σε συνέδρια της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας ως εισηγητής και ως μέλος οργανωτικών επιτροπών της Μαθηματικής Εβδομάδας.

Συμμετείχε στον διαγωνισμό της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας για την Ε' και ΣΤ' τάξη Δημοτικού καθώς και για τα γυμνάσια και λύκεια.

Διευθυντής στο σχολείο από το 2013-2017.

Η προσωπική του ιστοσελίδα είναι: users.sch.gr/atmatzidis

Σπυρίδων Ρίζου, Φιλόλογος

Γεννήθηκε στο χωριό Δρυμώνας του νομού Μαγνησίας. Σπούδασε στη Φιλοσοφική Σχολή του ΑΠΘ. Πήρε μεταπτυχιακό δίπλωμα από την ίδια σχολή. Δίδαξε σε Γυμνάσια, Λύκεια και στο Παιδαγωγικό Τμήμα του ΑΠΘ. Ασχολήθηκε ιδιαίτερα με τη Νεοελληνική γλώσσα και με τη συγγραφή εκπαιδευτικών βιβλίων. Ήταν Διευθυντής στο σχολείο από το 2002 έως 2012.

ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΓΟΝΕΩΝ

Χάρτης Περιοχής